top of page
Išči

RECEPT ZA REDNOST IN KONSTANTNOST, DRUGI DEL


Tale članek je nadaljevanje prejšnjega, zato vsem, ki prvega dela še niste prebrali, priporočam najprej to. Tako boste razumeli kontekst v katerega sem postavil tale spodnji zapis.


Dovolite mi, da za lažje nadaljevanje prepišem zadnji del prvega dela članka: ključ do rednega in konstantnega treninga je program, ki je sestavljen iz ključnih treningov, ki so podprti z ostalimi treningi in/ali aktivnostmi, ki nam omogočajo, da lahko ključne treninge opravimo zares dobro. Ti ostali treningi nudijo oporo hrbtenici našega programa – ključnim treningom.


Nekaj trikov, s katerimi si lahko povečamo možnosti, da bodo naši treningi postali redni in konstantni:


1. Trening program naj ne bo sestavljen iz treningov, ki so si enaki po zahtevnosti. Program naj vsebuje treninge, ki so težki in od nas zahtevajo več osredotočenosti, več energije in nam predstavljajo večji izziv. Na drugi strani pa potrebujemo lažje treninge, v katerih se lahko dogajajo tudi modifikacije – predvsem glede na to, kako se počutimo. Ti lažji, podporni treningi predstavljajo prostor, v katerem lahko uravnavamo naš trening stres z ostalim stresom. Naporen teden v službi – zmanjšamo volumen podpornega treninga. Nekoliko več časa in energije – dodamo v podporne treninge nekaj intenzivnosti ali volumna.


2. Na trening je potrebno gledati iz višje perspektive. Nikoli se ne smemo osredotočati samo na en trening. Vedno imejmo v mislih 3 faze: včeraj, danes, jutri; prejšnji teden, ta teden, naslednji teden. To je pomembno predvsem takrat, ko si moramo odgovoriti na vprašanje med samim treningom: Stisnem in dodam še malo več, ker se počutim močno, ali popustim in obdržim isti nivo. Vse je odvisno od tega, kaj nas čaka v naslednjih dneh ali kaj smo do tega trenutka že naredili.


3. Imeti pogum za počitek. Ne samo v smislu dati mišicam zaslužen in potreben počitek. Potrebno se je odpočiti tudi na miselnem – kognitivnem nivoju. To pomeni, da smo sposobni stopiti proč od treninga tudi z mislimi. Pozabiti na trening in svoj fokus preusmeriti na kaj drugega.


4. Trening se mora vključevati in biti v sožitju z našim življenjskim stilom in z našimi obveznostmi. Samo dodajanje treninga na vrh vsega tega, je kot slabo igranje igre »Jenga«. Slej ali prej se nam bo vse, kar smo skrbno gradili porušilo zaradi slabega sorazmerja in neuravnoteženosti.


5. Zadnja stvar, ki pa vsekakor ne spada na zadnje mesto je užitek v treningu. Brez njega ne bomo nikdar dosegli rednosti in konstantnosti. Zato mora imeti vsak program tudi treninge za dušo! Treninge, v katerih se počutimo prijetno, v katerih smo hvaležni za to, da lahko sploh imamo možnost delati to, kar nas veseli.


Tako kot vsako potovanje je tudi naše potovanje v iskanju napredka in potenciala vedno polno nepričakovanih dogodkov. Na njem se vedno naučimo marsikaj novega. 😉


Do naslednjič,

Tine.

 
 
 

Nedavne objave

Ogled vseh
SLADKE SKRBI

Mesec marec je že v svojih zadnjih izdihljajih, ki pa so letos na srečo precej topli in s soncem obsijani. Dan se je že lepo pretegnil in...

 
 
 

Comentários


0038640370454

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

©2020 by NEXTLEVEL COACHING. Proudly created with Wix.com

bottom of page